
Sylwia Zasada
Trenerka głosu oddechu
Zdecydowałam się zostać trenerem głosu, ponieważ jestem przekonana, że "jak Cię słyszą, tak Cię piszą"
Jestem specjalistką emisji i rehabilitacji głosu, logopedką, terapeutką oddechu, międzynarodową instruktorką Metody Oddechowej Butejki, terapeutką miofunkcjonalną i Manualnej Terapii Krtani (LMT) wg protokołu J. Liebermana, trenerką autoprezentacji. Z wykształcenia jestem również nauczycielką i lingwistką – miłośniczką języka polskiego w pełnej krasie.
Autorką szkoleń: „Wellbreathing. Oddech to podstawa”,
„Co w głosie piszczy”,
„Oddech dochodzi do głosu”
oraz cyklu szkoleń i e-booków „ABC początkującego logopedy” (Rotacyzm, Seplenienie, Mowa bezdźwięczna, Kappacyzm, lambdacyzm, tetacyzm).
Autorką publikacji naukowych w tematach językoznawczych i rozwoju mowy.
Stworzyłam Instytut Edukacji Logopedycznej, który od kilkunastu lat szkoli logopedów w Polsce i na świecie, oferując im wysokiej jakości warsztaty i szkolenia prowadzone przez najwyższej klasy specjalistów.
Stworzyłam również Pracownię głosu i oddechu – przestrzeń, która służy ludziom do poznawania potencjału własnych głosów i mocy oddechów (również w Social Mediach – Facebook, You Toube). Pasjonują praca z ciałem, także w nurcie Analizy Bioenergetycznej A. Lowena – elementy metody wykorzystuje w pracy terapeutycznej z głosem i oddechem. Obecnie jestem również studentką Szkoły Psychoterapii w nurcie analizy bioenergetycznej Aleksandra Lowena. Współpracuję z uczelniami jako wykładowca oraz prowadzę warsztaty zamknięte dla firm.
Dowiedz się więcej na temat sposobów obniżania i odprężenia głosu! Kliknij tutaj
O pracy głosem słów kilka, czyli jak stworzyć optymalne warunki dla pracy głosem - Kliknij tutaj
Ćwiczenia prawidłowej emisji głosu i higiena głosu - Kliknij tutaj
W swojej pracy stosuję metody i techniki:
- Podstawą mojej pracy są treningi oddechowe - bazuję głównie na metodzie oddechowej Butejki z uwagi na, że jestem międzynarodową instruktorką Metody Oddechowej Butejki,
- Metodę Lax Vox – stosowana jest w celu wydłużenia fazy wydechowej przy zminimalizowanym wysiłku mięśniowym. Założeniem metody jest obniżenie średniego położenia krtani i wypracowanie sposobu oddychania, który uaktywni również dolne partie żeber. Dowiedz się więcej: https://instytutlogopedyczny.pl/blog/156-lax-vox-technika-wydluzajaca-trakt-oddechowy-jak-to-dziala-3.html
- Techniki relaksacyjne (w tym trening Schultza, Jacobsona, Butejki)
- Manualną terapię krtani – wg protokołu Jacoba Liebermana
- Elementy pracy z ciałem wg Aleksandra Lowena
- Ćwiczenia fonacyjne, artykulacyjne i dykcyjne
- Ćwiczenia rezonansu
- Koordynacja oddechowo-fonacyjno-artykulacyjna